Kiedy ślub humanistyczny jest najlepszym rozwiązaniem?

Ceremonie symboliczne cieszą się coraz większym powodzeniem, zauważyliście? Jeszcze do niedawna niedoceniane, zarzucono im „brak ważności” i „naśladowanie amerykańskich filmów”. Prawda jednak jest zgoła inna: ślub humanistyczny to doskonałe narzędzie dla wielu Par Młodych. Dla tych, które z wielu różnych powodów nie chcą lub nie mogą – wybrać innego charakteru ceremonii.

Zamiast ślubu cywilnego w plenerze

Ślub cywilny ma określony przebieg, musimy użyć określonej przysięgi i podporządkować się zasadom, które narzuci nam urząd. Śluby cywilne bardzo często trzeba również sztucznie przedłużać oprawą muzyczną – sama przysięga i złożenie podpisów trwałyby bez tego ledwie… kilka minut.

Z misją ratunkową przychodzi wówczas ceremonia humanistyczna. Ślub bierzecie w Urzędzie Stanu Cywilnego, w obecności świadków. Jesteście małżeństwem w świetle prawa. Czyli wszystko się zgadza! A ślub humanistyczny odbywa się w obecności wszystkich zaproszonych gości, ma dokładnie taki przebieg jaki sobie wymarzyliście i zaplanowaliście. Możecie mieć swoje przysięgi, możecie wpleść przemowy bliskich a nawet samego ślubu może udzielić ktoś wam bliski!

Gdy pełnoprawny ślub jest niemożliwy

W Polsce przede wszystkim w przypadku par jednopłciowych. Nie mogą one zawierać legalnych związków małżeńskich. Ślub humanistyczny to rozwiązanie skrojone na miarę właśnie takich historii. Owszem, brakuje tutaj aktu małżeństwa. Poza tym mamy jednak wszystko, czego potrzeba: deklarację miłości w obecności najbliższych, emocjonalną uroczystość, świętowanie jak na każdym innym weselu.

Każdy przypadek to odrębna historia pełna emocji. Być może w tym momencie nawet do głowy mi nie przyjdzie powód, dla którego ktoś nie może wziąć ślubu formalnego – a ten powód istnieje i skutecznie uniemożliwia taką ceremonię. Wówczas warto rozważyć właśnie ślub humanistyczny.

Gdy marzycie o spersonalizowanej uroczystości

Ślub udzielony przez najbliższego przyjaciela, przemówienia rodziców w czasie ceremonii. Nietypowe miejsce, które nie uzyskałoby zgody urzędu. Albo nietypowy termin. Być może macie małe wielkie marzenia, na drodze którym stoją chociażby formalności czy regulaminy. Ślub humanistyczny ten problem rozwiązuje i pozwala Wam przygotować ceremonię zaślubin w sposób ściśle dopasowany do Waszych wyobrażeń, bez żadnych kompromisów – będzie dokładnie tak, jak pragniecie.

Ślub humanistyczny w harmonii ze sobą

Każdy jest inny, nie znajdziemy dwóch takich samych. Każda przysięga jest inna, każda historia jest inna. I to czyni je pięknymi. Każdy ślub jest niepowtarzalny, łączą je jednak pewne powtarzalne słowa czy scenariusze. Ślub humanistyczny jest w stu procentach Wasz i dla Was. Absolutnie niepowtarzalny.

Obok niesamowicie osobistej otoczki takich zaślubin – mamy tutaj coś jeszcze. Najczęściej podczas ślubu humanistycznego u Pary Młodej można zaobserwować zdecydowanie większy luz. Brakuje jakiegokolwiek widocznego napięcia, w ceremonii biorą udział tylko najbliżsi i często ją razem współtworzą.

Oczywiście nie musicie angażować bliskich, możecie postawić po prostu na profesjonalistów, którzy poprowadzą Wasz dzień w Waszym stylu. Wszystko zależy od Was samych i Waszych pomysłów. Ślub humanistyczny jest na tyle elastyczną opcją, że zawsze znajdzie się w nim miejsce na Wasze wyobrażenia i ich realizację – bez najmniejszego problemu. W końcu to Wy tworzycie ceremonię, jesteście najważniejsi!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments